7 Blogów Psychologicznych, Które Trzeba Znać

Kiedy stawiałem pierwsze kroki w świecie psychologii w większości uczyłem się z książek i warsztatów. Nie było wtedy tylu ciekawych miejsc psychologicznych w internecie.

Z blogów co prawda troszku też czerpałem, ale raczej z zagranicznych. Polskich wtedy jeszcze nie było albo nie potrafiłem ich znaleźć. Mijały lata a w naszej rodzimej blogosferze wyrosły świetne i wybitne blogi psychologiczne.

Często pytacie mnie skąd czerpać dobrą wiedzę. Dziś odpowiadam na to pytanie prezenując blogi psychologiczne, które są najciekawsze moim zdaniem.

Poniżej znajdziesz listę 7 świetnych blogów psychologicznych i ludzi, którzy za nimi stoją. Lista jest alfabetyczna. Bardzo mocno polecam obserwowanie każdej z tych osób/blogów i czerpanie z wiedzy tam zawartej pełnymi garściami.

a:


Andrzej Tucholski- https://andrzejtucholski.pl/
Przekozacki blog. Andrzej jest psychologiem, ale też autorem ebooków oraz kursów online, youtuberem i podcasterem. Na blogu pisze bardzo luźno o nie zawsze luźnych kwestiach. Cenię sobie go za dystans i spokój jakim emanuje. Polecam też kanał na youtube!
MÓJ ULUBIONY WPIS: https://andrzejtucholski.pl/2018/nawet-najwyzsza-gore-zdobywa-sie-metr-po-metrze/

b:


Bogna Sobczak- http://zostalampsychologiem.pl/
Świetne miejsce. Bardzo psychologiczne, ale z podejściem bardzo ludzkim. Każdy w zasadzie może odnaleźć coś dla siebie i wynieść dużą wartość z tego bloga. Bogna pisze w sposób lekki i przyjemny. Rewelacyjne miejsce, które potrafi utulić! Dodatkowo polecam fanpage na którym znajdziesz równie ciekawe treści:)
MÓJ ULUBIONY WPIS: http://zostalampsychologiem.pl/2018/05/16/himalaizm-i-psychologia/

e:


Edyta Zając- https://edytazajac.pl/
Z tego bloga nauczyłem sie bardzo dużo praktycznych tricków w temacie pewności siebie. Edyta jest ekspertem w tym temacie. Natomiast na blogu znajdziesz także sporo tematów lifestylowych czyli dla każdego coś dobrego. Świetny blog, którym często się inspiruję! Acha. Bym zapomniał, no i znajdziecie też na blogu świetny podcast. Nie wiem jak Ty, ale ja mogę słuchać godzinami.
MÓJ ULUBIONY WPIS:
Zdecydowanie cała seria o pewności siebie. Tutaj jeden z nich: https://edytazajac.pl/brak-pewnosci-siebie-od-a-do-z-etykietowanie/


Ewelina Gierasimiuk- https://intoself.pl/
Ewelina jest psychologiem i psychoterapeutką. Na blogu widać mnóstwo pasji i powołania do tego co robi. Fajny podział bloga sprawia, że z łatwością można odszukać tego co potrzebne. Od wielu miesięcy w mojej zakładce z blogami. Uwielbiam i szanuję <3. Dodatkowo media socialne są świetnym uzupełnieniem: instagramki, fejsbuczki.
MÓJ ULUBIONY WPIS:
https://intoself.pl/2020/07/co-takiego-zrobiles-czlowieku-ze-tak-surowo-sie-traktujesz/

m:


Michał Pasterski- https://michalpasterski.pl/
Absolutnie rewelacyjne miejsce. To zarazem najstarszy blog z całego zestawienia. Michał jest autorem kompletnym, który płodzi teksty otwierające i zmieniające postrzeganie. Przy okazji polecam Ci jego książkę Insight. Dzieło! Dodatkowo polecam kanał Youtube Michała. Chociaż nie ma tam wielkiej ilości filmów, to materiały np. o terapii IFS wymiatają.
MÓJ ULUBIONY WPIS:
https://michalpasterski.pl/2010/01/jak-przestac-martwic-sie-tym-co-mowia-inni/


Michał Szatiło- https://volantification.pl/
Volant (bo pod takim pseudonimem tworzy) zmienił moje życie. Nie bezpośrednio, ale pośrednio za pomocą książki „Piąty poziom” i właśnie tego cudownego bloga. Trafiłem na niego w 2013 roku. Bez Volanta na bank nie robiłbym nawet połowy z tego co robię. Michał głównie pisze o związkach, ale to artykuły z kategorii `Lepsze Życie` i ‚Lepsza Praca” otworzyły mi głowę.
MÓJ ULUBIONY WPIS:
Wszystkie z kategorii „Lepsze Życie” i „Lepsza Praca”.
np. https://volantification.pl/2016/09/28/59-rzeczy-ktore-mozesz-zmienic-zeby-miec-lepsza-przyszlosc

s:


Sabina Sadecka- opsychologii.pl
Przyznam, że od dopiero od tego roku zostałem czytelnikiem tego bloga. Trafiłem tam zupełnie przypadkiem szukając informacji na temat terapii ACT, ale już nigdzie się nie wybieram. Zostałem na dobre. Teksty są nasycone wiedzą i pięknie zredagowane. Tematy przeróżne (bo też sporo autorów), ale wszystkie bardzo psychologiczne. Mocno polecam! Dodatkowo też zapraszam na fanpage, znajdziecie tam informacje o wydarzeniach oraz mnóstwo ciepła i cudnej wiedzy.
MÓJ ULUBIONY WPIS:
http://opsychologii.pl/czlowiek-jak-plaster-miodu.html

Krótkie podsumowanie

Bez wątpienia jest sporo przecudnych blogów (i ich autorów) psychologicznych i psychologiczno-lifestylowych. Te wymienione powyżej uwielbiam i są one moją inspiracją do pracy.

Mam też pytanie do Ciebie.
Kto znalazłby się na Twojej liście ulubionych blogów psychologicznych?